Poznejte Roztoky u Jilemnice ze všech stran

Roztoky u Jilemnice jsou krásným příkladem obce v rozkvětu.

Místo, kde dnes žije přes 1000 obyvatel, je stále více vyhledávanou lokalitou mladých rodin s dětmi. A není se čemu divit. 

Obec obklopená přírodou leží v klidné lokalitě se zároveň pyšní dostatečnou občanskou vybaveností.

Je to již dávno, před rokem 1360, kdy byly postaveny první základní kameny naší vesnice v podobě farního kostela. Roztoky od té doby prošly rozsáhlou proměnou.

Z farní vsi se stala obec, původní kostelík nahradila dominanta barokního kostela sv. Filipa a Jakuba.

Dnes tu najdete mnoho překrásných a udržovaných částí obce, které stojí za shlédnutí.

Roztoky u Jilemnice se proměnily v atraktivní místo pro život. Zeleň kam se podíváte, čerstvý vzduch, malebná podhorská krajina a strategická poloha nedaleko Jilemnice nabízí klid i blízkou vzdálenost vesnice od většího města. Ve vsi nechybí široká občanská vybavenost, kulturně společenské akce ani sportovní vyžití.

Hospodářství Roztok u Jilemnice jde ruku v ruce s přírodou. Zásahy a rozhodnutí představenstva vždy podporují myšlenku udržitelnosti. Cílem veškerého jednání je zachovat dalším generacím stejně příjemné prostředí, jako tu máme k životu dnes my.

Cesta vpřed

Budoucnost je v našich rukách

Spokojený život dětí, ekonomicky aktivního obyvatelstva i seniorů je naším společným cílem. K jeho postupnému naplňování slouží pečlivě stanovené body v obecním strategickém plánu.

Dostatečně široký profil dopravních komunikací, parkoviště u sportovních ploch a nová železniční zastávka na dostupném místě jsou dalšími kroky, které zpříjemní život všem obyvatelům.

Celková délka obce
0 km

Pokud budete chtít projít Roztoky z jedné strany na druhou, připravte se na šestikilometrovou túru. 

bod v obci s nejvyšší nadmořskou výškou
0 m n. m.

Nejvyššími kopci v obci jsou Vrchy (509 m n. m.)
a Prklín (503 m n. m.).

Více než 660 let existence obce
0 let

První doložená zmínka o naší obci se datuje již do roku 1360. Na tomto místě vznikly původně dvě vsi, Prklín a Zásadka.

V72_1788_

Co nás čeká do roku 2027?

Strategický rozvojový plán

Strategický rozvojový plán obce vyplývá z potřeb a názorů místních občanů. Zaměřuje se na udržitelné podmínky pro provoz místních podniků a živnostníků, dostatek pracovních příležitostí, kvalitní infrastrukturu obce, rozvoj zemědělství i ochranu životního prostředí. Myslí také na podporu volnočasových aktivit všech věkových skupin, zajímá se o veřejné dění a zachování místní tradice a kulturního dědictví.

Close Search Window